Spausdinti

Įžymių žmonių parodos

 

2021 m. gegužės 13 d. – 2022 m. kovo 13 d. Atsinaujinusioje Vilniaus paveikslų galerijoje Pranciškui Smuglevičiui skirta paroda.

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus gegužės 13 d. Vilniaus paveikslų galerijoje atvėrė ilgai lauktą parodą „Pranciškus Smuglevičius. Nuo antikinės Romos iki Vilniaus universiteto“, supažindinančią lankytojus su šios žymios klasicizmo laikotarpio asmenybės gyvenimu Italijoje ir Lietuvoje bei plačiu kūrybos spektru. Paroda veiks iki 2022 m. kovo 13 d.

Daugiau informacijos: https://www.lndm.lt/pranciskus-smuglevicius-nuo-antikines-romos-iki-vilniaus-universiteto/

Nuotr. Pranciškus Smuglevičius. Romos visuomenė lanko Tito termų griuvėsius. Apie 1775 m. LNDM

 

 

 

 

2021 m. lapkričio 20 d. – 2022 vasario 20 d. Jonas Mekas ir Niujorko avangardas

Atidaroma unikali tarptautinė paroda „Jonas Mekas ir Niujorko avangardas“, pristatanti Jono Meko filmus, jo intelektinį ir organizacinį darbą, puoselėjant nepriklausomą kiną, bei jo bendraminčių Amerikos avangardinio kino kūrėjų darbus.

Paroda „Jonas Mekas ir Niujorko avangardas“ atveria itin platų pasaulinio garso kino kūrėjo Jono Meko (1922–2019) kūrybinės veiklos spektrą, aprėpdama ne tik jo filmus, bet ir intelektinį bei organizacinį darbą, puoselėjant naują požiūrį į kiną – kaip savarankišką meno rūšį. Pagrindinis dėmesys skiriamas pirmiesiems trims J. Meko veiklos Niujorke dešimtmečiams – nuo 1949 m. iki 8-ojo dešimtmečio pabaigos.

Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius.

Daugiau informacijos: https://www.lndm.lt/jonas-mekas-ir-niujorko-avangardas/

Nuotr. Jonas Mekas prie užmūryto pagrindinio įėjimo į įsigytą teismo pastatą, kuriame netrukus įsikurs Antologijos filmų archyvas, 1979. Jonas Mekas Estate nuosavybė